Biblioteka

Masz ochotę poczytać, bądź posłuchać audiobooka, sprawdź ofertę na stronie  WOLNE LEKTURY

bądź na powyższym widgecie.

GALERIA ZDJĘĆ BIBLIOTEKI

Zapraszamy kliknij

Sukcesywnie umieszczamy kolejne zdjęcia, zapraszamy do obejrzenia.
 (od maja 2016 r. galeria zdjęć kontynuowana na "Zdjęcia Google" - linki do galerii pod  wydarzeniami)

Twoje dziecko zgubiło lub zniszczyło podręcznik?

informacje na :  https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/twoje-dziecko-zgubilo-lub-zniszczylo-podrecznik-gdzie-i-ile-trzeba-zaplacic.html

PisuPisu.pl

W roku szkolnym 2016/2017 maratończycy mają za zadanie przeczytać następujące książki:

Klasy  II – III
Jerzy Ficowski ”O siedmiu braciach i o diable”, „Trzy złote włosy króla Słońca” [w:] „Gałązka z Drzewa Słońca”
Ludwik Jerzy Kern „Ferdynand Wspaniały”
Edith Nesbit „Pięcioro dzieci i coś”
Gianni Rodari „Niewidzialny Tonino”
Szymon Sławiński „Mały powstaniec”
Agnieszka Suchowierska “Mat i świat”
Martin Widmark, Helene Willis „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica gazety”
Elżbieta Zubrzycka “Wielki mały przyjaciel”

Lektura na wrzesień:

Klasy IV – VI
Czerwińska-Rydel Anna “Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim”
Grahame Kenneth “O czym szumią wierzby”
Kosmowska Barbara ” Kolorowy szalik”
Łuszczewska Jadwiga (Deotyma)” Panienka z okienka”
Maleszka Andrzej “Magiczne drzewo. Świat ogromnych”
Twain Mark “Królewicz i żebrak”
Walliams David ” Babcia rabuś”
Wieczorek Dorota” Strachopolis”

Lektura na wrzesień:

Mark Twain „Królewicz i żebrak”

Terminy pisania testów

4 października,

2 listopada,

6 grudnia 2016 roku

3 stycznia 2017 roku,

3 lutego,

1 marca,

Regulamin Wielkiego Konkursu Czytelniczego znajdziemy m.in. tu --> REGULAMINY

?

Zapraszamy na zajęcia Koła Czytelniczego dla klas II-III (informacje i zapisy u p. Małgorzaty Walczewskiej) oraz klas IV-VI (informacje i zapisy u p. Katarzyny Filińskiej)

?

Przepraszamy za utrudnienia w pracy biblioteki szkolnej spowodowane koniecznością przyjęcia, opracowania  i wypożyczenia dużej ilości podręczników oraz dystrybucją ćwiczeń.

Biblioteka szkolna to dwa integralne pomieszczenia:

1.   Wypożyczalnia - skomputeryzowana, licząca ponad 11.000 książek, stale powiększa swoje zbiory zgodnie z potrzebami edukacyjnymi, zainteresowaniami i prośbami czytelników.
  2.   Czytelnia - wyposażona w atrakcyjne dla uczniów zbiory książkowe i multimedialne, czasopisma, a także
    w 5 stanowisk komputerowych (4 z dostępem do internetu). Stanowi doskonałe miejsce rozwijania swoich zainteresowań, nauki i odpoczynku.
wtorek 8.00 - 16.00
środa - 8.00 - 16.00
czwartek 8.00 - 16.00
piątek  8.00 - 15.00