Biblioteka

Masz ochotę poczytać, bądź posłuchać audiobooka, sprawdź ofertę na stronie  WOLNE LEKTURY

bądź na powyższym widgecie.

GALERIA ZDJĘĆ BIBLIOTEKI

Galeria biblioteki sp8  <-- kliknij

Sukcesywnie umieszczamy kolejne zdjęcia, zapraszamy do obejrzenia.

AKTUALNOŚCI

Jak co roku, w czerwcu w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas II. Spośród świetnie czytających, jury wybrało mistrzów czytania. Pierwsze miejsce  jednogłośnie zajęła Aleksandra Kuźmicz z kl. 2c, drugie miejsce zajęła Natalia Brunejko z kl. 2a, a trzecie miejsce otrzymał Stanisław Drapella z kl. 2f.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom a zwycięzcom gratulujemy wyników!

{

Pragniemy poinformować, że dobiegły końca Wielkie Maratony Czytelnicze dla uczniów szkól podstawowych. Konkurencja była wielka, zwłaszcza w klasach młodszych, ponieważ do Maratonu dla uczniów klas II – III przystąpiło 1896 dzieci z 85 szkół. Wszystkich Nagrodzonych zapraszamy na Wielką Galę w Dworze Artusa, w dniu 9 czerwca (wtorek) w Dworze Artusa (Gdańsk, Długi Targ 43/44), o godzinie 10.00.

Wyróżnieni uczniowie zostali powiadomieni indywidualnie.

Wyniki Maratonu Czytelniczego

{

W związku z ogólnopolskimi  akcjami promującymi czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki na projekcje filmu animowanego dla dzieci „Sekret Eleonory”, reż. Dominique Monfery, o magii książek i czytania. Projekcję filmu będzie można zorganizować  do 6 czerwca, czyli w czasie  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu.

Zapraszamy również uczniów na długie przerwy - „Czytanie na drugie śniadanie” plan lektur w bibliotece.

{

Na zaproszenie nauczycielek świetlicy klas „0” , p. Wiesławy Majewskiej i p. Aleksandry Zdanowskiej, które realizują całoroczny cykl zajęć  popularyzujący muzykę klasyczną,  biblioteka szkolna przygotowała lekcję poświęconą  muzyce tego gatunku. Podczas zajęć zaprezentowano najsłynniejsze  utwory.  Odbyły się także zajęcia ruchowe z podkładem muzycznym. Maluchy odgadywały  nazwy instrumentów słuchając ich dźwięków. Informacje o muzykach oraz instrumentach były przeplatane zabawą ruchową inspirowaną danym utworem (np. Lot Trzmiela) .

Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki różnych instrumentów.

{

Dnia 20 maja w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mariackiej odbyło się spotkanie uczestników Wielkiego Maratonu Czytelniczego z autorką książek Wiolettą Piasecką. Dla zaproszonych dzieci słuchanie i oglądanie prawdziwej pisarki było przeżyciem i ogromnym wyróżnieniem. Uczniowie mogli zakupić książkę z autografem autorki.

{

Zdając sobie sprawę z korzyści, jakie przynosi książka w wychowaniu dzieci, biblioteka nawiązała współpracę

z pobliskim przedszkolem "Dobry Port".

Mamy nadzieję, że współpraca przedszkola z biblioteką pozwoli dzieciom zrozumieć sens jej istnienia, poznać zasady korzystania ze zbiorów,  poszanowania książek, a także przyczyni się do wyrabiania nawyku sięgania po książkę od najmłodszych lat.

{

Biblioteka przez cały rok szkolny aktywnie włącza się w pracę Zespołu Humanistycznego. W ramach tej działalności realizowany jest cykl zajęć dla klas 4 "Elementy historii i budowy książki" oraz dla klas 5  "Czasopismo jako źródło aktualnej wiedzy".

Biblioteka szkolna zaprasza,

w ramach obchodów 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej na :

- wystawę poświęconą II wojnie światowej (cały tydzień)

- konkurs wiedzy o II wojnie światowej(wtorek, środa)

- występy karaoke pieśni patriotycznej (wtorek)

{

Dziękujemy za udział w międzyszkolnym konkursie  „Biblioteka wita wiosnę!”

Otrzymaliśmy wiele wspaniałych, pięknych, pomysłowo wykonanych prac motyli.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW ORAZ ROZDANIE NAGRÓD 21 KWIETNIA O GODZ 17 W SIEDZIBIE WiMBP -BIBLIOTEKA DLA DZIECI  na TARGU RAKOWYM 5/6 W GDAŃSKU

Uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa  miejsca:

2 miejsce ALEKSANDER MURAWJOW  kl. 2F

3 miejsce AMELIA RACZOŃ z kl. 1H

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy a  pozostali uczestnicy dyplomy pamiątkowe oraz słodycze.

Serdecznie gratulujemy !!

Dwukrotnie w ciągu roku szkolnego biblioteka organizuje lekcje biblioteczne dla wszystkich klas szóstych. Zajęcie te mają na celu kształcenie umiejętności korzystania ze słowników i encyklopedii, a także pomagają uczniom przygotować się do testu szóstoklasistów.

Biblioteka szkolna to dwa integralne pomieszczenia:

1.   Wypożyczalnia - skomputeryzowana, licząca ok. 9.000 książek, stale powiększa swoje zbiory zgodnie z potrzebami edukacyjnymi, zainteresowaniami i prośbami czytelników.
  2.   Czytelnia - wyposażona w atrakcyjne dla uczniów zbiory książkowe i multimedialne, czasopisma, a także
    w 5 stanowisk komputerowych (4 z dostępem do internetu). Stanowi doskonałe miejsce rozwijania swoich zainteresowań, nauki i odpoczynku.

wtorek 8.00 - 16.00
środa - 8.00 - 16.00
czwartek 8.00 - 16.00
piątek  8.00 - 16.00