Biblioteka

Masz ochotę poczytać, bądź posłuchać audiobooka, sprawdź ofertę na stronie  WOLNE LEKTURY

bądź na powyższym widgecie.

GALERIA ZDJĘĆ BIBLIOTEKI

Galeria biblioteki sp8  <-- kliknij

Sukcesywnie umieszczamy kolejne zdjęcia, zapraszamy do obejrzenia.

"Pozytywna piosenka na zimowy wieczór" z cyklu "Czytam śpiewająco"

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszej zabawie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjeć

?

W trosce o rozbudzanie potrzeb czytelniczych i podnoszenie kompetencji z języka polskiego w środę (20 stycznia) odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poczytaj mi Mamo, poczytajmy Tato". W ramach akcji  wspólnie z Rodzicami oraz uczniami klas V odczytaliśmy fragmenty  ulubionych książek.

Wyniki Szkolnego Konkursu Mistrz savoir-vivre

Do kolejnego etapu zmagań konkursowych dostali się uczniowie, którzy odpowiedzieli na 85% poprawnych odpowiedzi.

KATEGORIA KLASY VI:

Paweł Kamiński VI c, Natalia Jakubowska VI d, Alicja Grabiec VI b, Adriana Wesołowska VI c, Alan Redos VIa,  Nikola Krzosek VI d, Jakub Szabłowski VIa

KATEGORIA KLASY V

Zuzanna Czarnecka Vb, Piotr Marcinkowski Vg, Emilia Korzeniewska Vf, Ola Szarejko Ve, Iga Woźniak Vb, Michał Kundzier Vh, Maciej Cekała Va, Paulina Barczewska Vf, Zuzanna Stankiewicz Vd

KATEGORIA KLASY IV

Izabela Ojczenasz IV b, Oliwier Kuśmierczyk  IV f, Lena Matczuk IV e, Hania Milewicz IVb, Amelia Lackowska IVf

ZWYCIĘZCOM I ETAPU SERDECZNIE GRATULUJEMY. KOLEJNE ZMAGANIA JUŻ W STYCZNIU 2016 ROKU

?

W grudniu biblioteka szkolna otrzymała fundusze na zakup książek i włączyła do zbiorów wiele interesujących tytułów. Miedzy innymi książki z serii "Zaopiekuj się mną" Holly Webb, dla najmłodszych czytelników książeczki z serii "Czytam sobie"- poziomy od 1-3. Polecamy także różne wydania o tematyce świątecznej dla najmłodszych i nieco starszych. Dla wielbicieli serii detektywistycznej mamy kolejną tajemnice, tym razem jest to "Tajemnica Biblioteki". Wszystkim, którym podobają się opowiadania "Biura detektywistycznego Lassego i Mai" i są gotowi na większe wyzwania czytelnicze, z pewnością przypadnie do gustu książka "Trzynasty gość" napisana również przez Martina Widmarka o przygodach Dawida i Larisy. Serdecznie zapraszamy do poznania całej oferty nowości.

?

Miło nam donieść, że w czwartek (3 grudnia) odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Poczytaj mi Mamo, poczytajmy Tato". W ramach akcji  wspólnie z Rodzicami oraz uczniami klas IV odczytaliśmy fragmenty  ulubionych książek. Na twarzach słuchających pojawiały się uśmiechy, zaciekawienie bądź wzruszenie. Już wiemy, że tego typu spotkania znajdą stałe miejsce  w kalendarzu wydarzeń biblioteki. Obecnym na spotkaniu serdecznie dziękują  organizatorki akcji: Monika Cieniewicz-Kantor, Małgorzata Walczewska, Katarzyna Filińska

?

Wszystkich laureatów oraz pozostałych uczestników konkursu czytelniczego „Co kryją Tajemnice….” zapraszamy po odbiór nagród oraz nagrody pocieszenia (żelkowej lupy).

CZWARTEK 19 listopada godz. 12.30 na dużej przerwie.

Lista laureatów konkursu  czytelniczego

1 miejsce

Kuba Kryszeń 17 p.

2 miejsce

Natalia Brunejko 16 p.

Leoni Belgrad 16 p

3 miejsce

Maja Dworecka 15 p.

Paweł Woszczyna 15 p

Amelia Menegon 15 p.

PisuPisu.pl

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 5B  oraz  p. Monice Cieniewicz-Kantor i p. Agnieszce Skowrońskiej za przygotowanie dla biblioteki pięknej niespodzianki z okazji obchodzonego w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Podziękowania również składamy 5h i p. Małgorzacie Zwolińskiej za zaangażowanie się w działania związane z obchodami.

?

Ruszył Wielki Maraton Czytelniczy!

Dnia 7 października odbył się pierwszy test sprawdzający znajomość lektury. Przybyli uczniowie, którzy brali udział w poprzednich latach,  przywitaliśmy również nowych maratończyków. Maraton  w naszej szkole cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, do pierwszego testu przystąpiło ponad 100 uczniów.

Wszystkim życzymy  przyjemności z czytania kolejnych tytułów a także  wytrwałości w dotarciu do mety :)

Informacje o punktacji   na tablicy ogłoszeń w bibliotece.

?

Przepraszamy za utrudnienia w pracy biblioteki szkolnej spowodowane koniecznością przyjęcia, opracowania  i wypożyczenia dużej ilości podręczników oraz dystrybucją ćwiczeń. Łącznie ponad 4,5 tys. egzemplarzy.

Do korzystania z biblioteki zapraszamy od 14 września :)

Biblioteka szkolna to dwa integralne pomieszczenia:

1.   Wypożyczalnia - skomputeryzowana, licząca ponad 11.000 książek, stale powiększa swoje zbiory zgodnie z potrzebami edukacyjnymi, zainteresowaniami i prośbami czytelników.
  2.   Czytelnia - wyposażona w atrakcyjne dla uczniów zbiory książkowe i multimedialne, czasopisma, a także
    w 5 stanowisk komputerowych (4 z dostępem do internetu). Stanowi doskonałe miejsce rozwijania swoich zainteresowań, nauki i odpoczynku.

wtorek 8.00 - 16.00
środa - 8.00 - 16.00
czwartek 8.00 - 16.00
piątek  8.00 - 15.00