Szkoła promująca zdrowie

W tym roku debiutujemy w programie Szkoła Promująca Zdrowie. W grudniu 2017 r. Pani Kurator wręczyła naszej szkole certyfikat przynależności do sieci.

Po przeprowadzeniu ankiet wśród rodziców, uczniów i nauczycieli zaplanowaliśmy realizację dwóch zadań:

• Staramy się być dla siebie życzliwi
  • Bardziej dbamy o toalety uczniowskie.

Obchodziliśmy już Dzień Życzliwości, kiedy wysyłaliśmy sobie miłe listy i pozdrowienia.

Zaprojektowaliśmy wewnętrzną stronę drzwi toalet, które będziemy malować na wiosnę. Staramy się ich nie niszczyć, żeby mogły nam jeszcze służyć, zanim zacznie się ich remont.

Realizujemy też inne działania związane z promocją zdrowia, między innymi:

• wybieramy ulubione zdrowe dania,
  • urządzamy kiermasze zdrowej żywności,
  • spotykamy się z policjantami i pracownikami straży miejskiej, żeby umieć dbać o swoje bezpieczeństwo,
  • rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci.

Niedługo zaczniemy przygotowywać się do Tygodnia Zdrowia… ale o tym poinformujemy wkrótce.

ZIELONA ÓSEMKA