Archiwum kategorii: Aktualności – Ogłoszenia

Moje miasto bez elektrośmieci – cd.

Jeszcze raz chciałabym bardzo podziękować całej społeczności szkolnej za zebranie ponad 5 ton ZSEE. Wkrótce dowiemy się o przyznanych punktach.
Iwona Graczyk
A oto potwierdzenie naszej akcji:

 

Szanowni Państwo,
informujemy, iż odebrane od Państwa elektrośmieci zostały przyjęte do zakładu przetwarzania ZSEE, zgodnie z poniższą listą:
Lp. Nazwa grupy sprzętu Nazwa rodzaju sprzętu Ilość [szt.] Masa [kg]
1 A. Baterie przenośne i akumulatory przenośne 1. Baterie cynkowo-węglowe 7400 150,00
2 A. Baterie przenośne i akumulatory przenośne 8. Akumulatory cynkowo-srebrowe 2 2,00
3 1. Sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury 1.2. Chłodziarki - odpad niebezpieczny nie zawierający freonu 2 128,00
4 2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 2.1. Odbiorniki telewizyjne - CRT 24 696,00
5 2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 4.1. Monitory - CRT 28 392,00
6 2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 5.1. Laptopy - odpad niebezpieczny 23 115,00
7 2. Ekrany, monitory i sprzęt zawierający ekrany o powierzchni większej niż 100 cm2 6. Notebooki 7 35,00
8 3. Lampy 1.1. Proste lampy fluorescencyjne 140 28,00
9 4. Sprzęt wielkogabarytowy, którego którykolwiek z zewnętrznych wymiarów przekracza 50 cm 1. Pralki 15 975,00
10 5. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm 22. Elektryczne lub elektroniczne zabawki 17 68,00
11 5. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm 28. Małogabarytowe narzędzia elektryczne i elektroniczne 17 102,00
12 5. Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm 33. Inny małogabarytowy sprzęt kwalifikowany do grupy 5 368 1472,00
13 6. Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm 5. Komputery osobiste 40 390,00
14 6. Małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm 8.1. Inny małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny kwalifikowany do grupy 6 291 589,00
Suma 8374 5142,00
Dziękujemy za Państwa wkład w ochronę środowiska!
W razie jakichkolwiek pytań, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z infolinią pod numerem 509 856 509 czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 bądź mailowo pod adresem szkola@mmbe.pl
Aby sprawdzić aktualny stan zebranych punktów Funduszu Oświatowego, w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, zapraszamy na stronę internetową www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl.

Zbiórka elektrośmieci

W dniu 25 maja odbyła się zbiórka elektrośmieci w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Zebraliśmy wypełniony po sufit samochód elektrośmieci, myślę że będzie to kilka ton.
Dziękuję za duże zaangażowanie całej społeczności szkolnej, szczególnie licznie przybyłym rodzicom i ich dzieciom oraz przyjaciołom szkoły.
Szkolny koordynator Programu "Moje miasto bez elektrośmieci"
Iwona Graczyk

P.S. Oto ilości niektórych z przyniesionych rzeczy:
- komputery ponad 40,
- monitory ponad 28,
- telewizory ponad 24,
- laptopy ponad 23,
- lodówki 2,
a było ich o wiele więcej...

Biegiem do szkoły

To już trzeci rok z rzędu, gdy aktywne rodziny naszej szkoły mogą wziąć udział w zabawie pod wymownym tytułem "Biegiem do Szkoły!" W tym roku startujemy 11 maja 2018 (piątek) w godzinach 17:00 - 18:00. Start i meta na terenie szkolnym, a w czasie biegu odnajdujemy punkty kontrolne, zaznaczone na specjalnej mapie. Po biegu planujemy ognisko, w tym czasie ogłosimy wyniki. Proponujemy dwie trasy: jedną łatwą, rodzinną, bez rywalizacji, a drugą sportową, z pomiarem czasu i rywalizacją. W ten aktywny sposób chcemy też uczcić 25-lecie naszej szkoły. Zapisy poprzez stronę www.sport.sp8-gda.pl Zapraszamy do udziału!

Wyniki konkursu “Przygody wesołej Ósemki”

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu na 25-lecie Ósemki pt.: "Przygody wesołej ósemki":

I miejsce  Kasandra Klimas kl. 3j
ex aequo  Oliwia Gryz kl. 3f
II miejsce  Izabela Jankiewicz kl. 3f
III miejsce  Bartosz Grunt kl. 3e

Wyróżnienia:
·       Zofia Niekurzak kl. 3f
·       Kornelia Antos kl. 1a
·       Amelia Piątkowska kl. 3e
·       Antoni Konkolewski kl. 3f

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.

Rodzinne potyczki matematyczne klas młodszych

Konkurs "Rodzinne Potyczki Matematyczne" dla klas II i III już za nami. Zmagania par Rodzic + dziecko dostarczyły okazji do wspólnego pochylenia się nad różnorodnymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi. Niektóre z nich okazały się wcale niełatwe...

Wyniki są następujące:
I miejsce - Michał Murawjow z tatą i Bartek Tracewski z mamą
II miejsce - Zosia Glińska z tatą
III miejsce - Mateusz Paszczyk z mamą i Hania Cieszyńska z tatą

Gratulujemy zwycięzcom!

Rodzinne potyczki ortograficzne klas II i III

Są już wyniki konkursu "Rodzinne potyczki ortograficzne" klas II i III.
I miejsce - Iga Olewnik - klasa III D
               - Mirela Olewnik - mama

II miejsce - Aniela Frankowska - klasa III H
                - Dominika Frankowska - mama

III miejsce - Igor Borowiec - klasa III E
                 - Marcin Borowiec - tata

Wyróżnienie - Antonia Klukowska - klasa III H
                     - Dorota Klukowska - mama

                                       Serdecznie gratulujemy!

Szkolny konkurs kaligraficzny

W piątek - 2 marca br. odbył się II etap Szkolnego Konkursu Kaligraficznego dla klas II i III, którego tematem była historia naszej szkoły.
Spośród zwycięzców klasowych konkursów kaligraficznych – 15 reprezentantów klas II i III najlepszymi „pisarzami – kronikarzami ” okazali się:

   W kategorii klas II:

 I miejsce  - Karolina Gawecka
II miejsce  - Natasza Zwierzchowska
         oraz  - Alan Kożuchowski
III miejsce - nie przyznano

    W kategorii klas III:

I miejsce  - Zuzanna Kraśnicka
II miejsce  - Oliwia Rombel
III miejsce  - Weronika Kuźmin

Gratulujemy!

Organizatorzy: Elżbieta Rosa i Danuta Uziębło